Zadbaj o swoje zdrowie i przyjdź na
bezpłatne badanie spirometryczne!

Bezpłatne badania spirometryczne

2024-04-30

Spirobusy w maju - terminy

2024-05-02

O akcji Przywracamy Oddech

Zmagasz się z POChP? To już wiesz, z czym wiąże się funkcjonowanie z tą dolegliwością. Podpowiemy Ci, jak możesz poprawić komfort oraz jakość swojego życia. Na szczęście są sposoby, by efektywnie minimalizować jej objawy i zapobiegać zaostrzeniom lub sprawiać, by ich przebieg był łagodniejszy.

A może masz zdrowe płuca, lecz w Twoim najbliższym otoczeniu są osoby, które tego szczęścia nie mają? Tu zdobędziesz wiedzę niezbędną do tego, by zrozumieć z czym się zmagają. Poznasz kilka istotnych faktów o POChP. Dobrze mieć ich świadomość, bo z tą chorobą nie ma żartów. POChP, czyli Przewlekła Obturacyjna Choroba Płuc to jedna z poważniejszych dolegliwości płuc. A powstaje w wyniku chronicznego stanu zapalnego wywołanego stałym narażeniem na szkodliwe pyły czy gazy lub inne substancje drażniące, w tym dym tytoniowy. To popularna przypadłość – według badań Polskiego Towarzystwa Chorób Płuc boryka się z nią ponad 2 mln Polaków.

Szukamy nowych rozwiązań leczenia infekcji dróg oddechowych, w tym właśnie POChP. Udostępniamy test diagnostyczny, który pozwala na ocenę kondycji płuc. Walczymy o każdy oddech. Walczymy również o wdrożenie systemowych działań profilaktycznych POChP w polskiej służbie zdrowa – możesz nam pomóc podpisując petycję skierowaną do Ministerstwa Zdrowia. Przywracajmy oddech razem.

Test diagnostyczny

Stan zdrowia należy monitorować. Warto być czujnym. Reakcja nawet na najdrobniejsze dolegliwości i poświęcona im odpowiednia troska znacząco zmniejszą szansę na zaostrzenie tych objawów. Dobrze jest o tym pamiętać, zwłaszcza w kontekście POChP, bo pierwsze symptomy tej choroby są dość niepozorne. Łatwo je przeoczyć czy po prostu zlekceważyć.

Z tego powodu opracowaliśmy test diagnostyczny, który dostępny jest online i dla wszystkich. Wykonany należycie może być cenną wskazówką co do dalszej diagnostyki. Warto się jej podjąć, by mieć pewność co do stanu swoich płuc.

Petycja

Petycja do Ministerstwa Zdrowia w sprawie wdrożenia systemowych działań profilaktycznych POChP w polskiej służbie zdrowia

Jesteśmy przekonani, że dzięki prostym rozwiązaniom możemy uratować zdrowie tysięcy ludzi. Jednak muszą być to rozwiązania systemowe. Jeśli zgadzasz się z naszymi postulatami, podpisz naszą petycję.

Wiemy, że zmiany wymagają czasu, ale możemy działać już dziś. Dlatego jeśli uzbieramy 1000 podpisów, Angelini Pharma, podmiot odpowiedzialny za lek Erdomed w Polce, zorganizuje badania profilaktyczne w kierunku diagnostyki POChP.

Treść petycji
1144 podpisanych petycji
Artykuły
POChP – niepozorny skrót, a kryje wielki problem.
POChP, a depresja.
Jest wiele powodów, żeby… nie palić.
Smog, czyli co wdychamy wraz z powietrzem?
Strefa dla lekarzy

Podczas konferencji pulmonologicznych "Przywracamy Oddech" odbyły się ciekawe prelekcje i debaty dotyczące POChP. Dostęp do materiałów video z wystąpień prof. dr hab. med. Adama Antczaka, dr hab. n. med. Tadeusza Zielonki, prof. dr hab. n. med. Henryka Mazurka i dr n. med. Piotra Wierzbińskiego można uzyskać bez opłat w strefie dla lekarzy.